Престижну міжнародну стипендію від SCAR знову отримала українка

Вже третій рік українські вчені отримують стипендії Наукового комітету з антарктичних досліджень (SCAR) – провідної міжнародної організації, яка визначає напрями досліджень в Антарктиді та координує співпрацю дослідників на цьому континенті. Щороку SCAR присуджує кілька (не більше 5) стипендій для молодих вчених, які займаються найбільш актуальними та важливими дослідженнями на світовому рівні, та потребують ресурсів, яких немає в їхній країні, але які можна отримати в міжнародній колаборації.

Цього разу дослідниця відділу біології та екології Національного антарктичного наукового центру Ганна Євчун стала стипендіаткою SCAR 2022 року. Про це повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

Ганна займається мапуванням антарктичного наземного біорізноманіття, зокрема рослинності. Навіщо потрібні такі карти? Вони важливі:

  • для розуміння реакції антарктичної флори і фауни на зміну клімату та дію антропогенних факторів;
  • для виділення та охорони особливо цінних антарктичних територій.

Стипендія дасть можливість опанувати методики машинного навчання для аналізу знімків БПЛА високої роздільної здатності, зроблених дослідниками НАНЦ під час сезонних антарктичних експедицій останніх років. Проєкт відбуватиметься на базі Британської антарктичної служби (British Antarctic Survey) у м. Кембридж, Велика Британія, протягом двох місяців. Його основна мета – виявлення найефективнішого підходу для такого дистанційного картографування.

Сама стипендіатка зазначила: «Я дуже рада отримати можливість співпрацювати з науковцями BAS, оскільки вони – одні з кращих спеціалістів у світі в цій сфері».

Результати дослідження Ганни Євчун можуть бути застосовані на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».

Як ми повідомляли, 2019-го стипендіаткою SCAR стала Марія Павловська з проектом про вивчення взаємодії бактерій та фітопланктону Південного океану під час весняних «цвітінь», а 2021-го стипендію здобула Євгенія Прекрасна з проектом про дослідження механізмів взаємодії бактерій з унікальною антарктичною рослиною – щучником антарктичним: що дозволяє йому виживати в сурових умовах Антарктиди. Як і Ганна Євчун, обидві дослідниці є співробітницями НАНЦ і учасницями сезонних експедицій на станцію “Академік Вернадський”.


Читайте також:

Дослідниця НАНЦ отримала престижний грант від Наукового комітету з антарктичних досліджень (SCAR)

Як і навіщо дослідники НАНЦ вивчають найменших жителів океану 

 

Related posts

Leave a Comment